وبلاگ مرواهاست

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که معرفی کردن تصاویر به گوگل و موتورهای جستجوگر به چه معنا بوده و چرا تصاویر را می بایست به گوگل معرفی کنیم.

درج کردن عکس مرتبط با متن باعث می شود کاربر سریع تر متوجه منظور شده و با یک نگاه کلی بتواند از محتوای نوشته شما با خیر شود. لذا درج عکس از دید موتورهای جستجو نیز پنهان نبوده و مقالات و موضوعاتی که عکس های مرتبط در آن ها درج شده باشند، از نظر رتبه گوگل به آنها امتیاز مثبت تعلق میگیرد.

اما نکته ای که اینجا مطرح می شود اینست که موتورهای جستجو قادر به خواندن محتوای عکس‌های سایت شما نیستند؛ بنابراین بهتر است به آن‌ها کمک کنید که  بتوانند از محتوای عکس‌های شما باخبر شوند.

جهت معرفی عکس خود به گوگل می توانید با استفاده از تگ ALT (مخفف alternative به معنای جایگزین است.) می‌توانید به عکس های مندرج در سایت، متنی اضافه کنید که شامل توضیحی مرتبط باشد. ATL  مخفف alternative به معنای جایگزین است.

این متن قبل از اینکه عکس لود شود، در سایت نمایش داده می‌شود و به کاربر کمک می‌کند تا قبل از نمایش عکس از محتوای آن باخبر شود همچنین اگر به هر علتی عکس لود نشود، متن جایگزین، نمایش داده می‌شود. سعی کنید برای متن جایگزین از کلمات کلیدی استفاده کنید.

کاربرد دیگر alt tag  این است که اگر کاربر تصمیم گرفت که از لود شدن عکس‌ها جلوگیری کند،(بطور مثال نمایش تصاویر و مدیا را روی مرورگر خود ببندند) با این روش می‌توانید مطمئن شوید بیننده از محتوای وب سایت شما مطلع خواهد شد.

همچنین زمانی که سرعت اینترنت پایین می باشد، و در نتیجه باز شدن عکس ها به دلیل حجم آنها با تاخیر همراه است، کاربران می توانند با دیدن متن مرتبط به عکس نیز متوجه محتوای عکس نمایش داده شده بشوند و همچنین این کار باعث زیبایی سایت نیز شده و فضای خالی عکس در صفحه نمایش داده نمی شود.

اکثر نرم‌افزارهای مدیریت محتوا هنگامی که عکسی را در سایت قرار می‌دهید از شما می‌خواهند alt tag آن را هم مشخص کنید. اگر از این نرم‌افزارها استفاده نمی‌کنید، از برنامه‌نویس سایت خود بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

alt tag

جهت بهتر دیده شدن تصویر در جستجو و نیز معرفی آنها به گوگل (Google)، راهنمای انتشار تصویر در گوگل را ملاحظه نمایید. همانطور که گوگل در این مقاله توضیح داده هنگام انتشار عکس در صفحات وب به دو مورد زیر می بایست توجه کافی مبذول دارید.

  • برای عکس خود متن مرتبط درج نمایید. در محلی نزدیک تصویر مانند برچسب ALT یا عنوان، متن توضیح مرتبط به عکس قرار دهید. این امر به Google کمک می‌کند تا درک کند عکس در چه مورد می باشد و محتوای عکس به چه جستجوهایی مربوط می‌شود.
  • عکس‌ها را با کیفیت بالا آپلود کنید. محتوای عالی تصویری یک روش خوب برای جذب مخاطب است. همچنین در دید کاربران شما تاثیر داشته و نظر کاربران نسبت به سایت شما مثبت خواهد شد.

همچنین ذکر این نکته نیز قابل ذکر می باشد که تصاویری که در وب آپلود می‌کنید، بلافاصله در نتایج جستجو ظاهر نمی‌شوند. لذا می بایست اندکی صبر نموده تا تصاویر توسط گوگل تحلیل و سپس ایندکس شوند.

 

0/5 (0 Reviews)