وبلاگ مرواهاست

راهکارهای سئو ارائه شده در ادامه در سال ۲۰۲۰ به طور چشمگیری باعث افزایش ترافیک سایت شما میشوددر ادامه مقالات قبلی، معرفی تکنیک های عالی سئو در سال ۲۰۲۰، استراتژی های مهم زیر را بررسی میکنیم.

  • پیوند به سایتهای معتبر
  • دریافت لینک های با کیفیت(Link Juice) از صفحات۲ یا ۳ نتایج گوگل

ایجاد لینک/پیوند به سایتهای معتبر

با وجود الگوریتم هایHummingbirds و Penguins، باعث شده است به روزرسانی مهم الگوریتم Google به نام Hilltop را فراموش کنید.

Hilltop علی رغم اینکه بیش از ده سال سن دارد ، هنوز هم در منظر موتور جستجوی امروز نقشی ایفا می کند.Hilltop در اصل سیگنال سئو on-page است که به Google می گوید آیا یک صفحه خاص از وب سایت قطب/منبع(Hub) اطلاعات است یا خیر.
اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که چگونه Google می داند که کدام صفحه ها منبع اطلاعات هستند؟
پاسخ این سوال ساده است: (Hubs)قطب ها با توجه به کیفیت و ارتباط لینک های خروجی آن صفحه تعیین می شوند. بدین معنا که صفحاتی که به آنها پیوند می‌دهید، منعکس کننده موضوع صفحه وب شما باشند. و صفحاتی که به منابع مفید و با کیفیت پیوند دارند، نیز نسبت به صفحاتی که فقط به مطالب مرتبط به خودشان پیوند دارند، دارای کیفیت بالاتر هستند.
به عبارت دیگر، صفحاتی که به منابع عالی پیوند می دهند، خود را به عنوان قطب های مفید در چشم Big G (گوگل) مطرح می سازند.
در حقیقت ، مطالعه اخیر در صنعت سئو، ارتباطی بین پیوندهایخارجی و رتبه بندی های گوگل پیدا کرده است.

از این گذشته ، پیوندهای خارجی مفید به کاربران کمک می کند تا مطالبی را پیدا کنند که به آنها کمک می کند تا درباره موضوعات مورد بحث در مقاله، اطلاعات بیشتری کسب کنند ویا به صفحات معتبر استناد کنند.
حتی المکان سعی کنید ۳ لینک با کیفیت به منابع مرتبط با محتوایی که منتشر می کنید داشته باشید.با این کار به Google نشان می دهد که صفحه شما مرکز اطلاعات/قطب می باشد.

دریافت لینک های با کیفیت(Link Juice) از صفحات دوم یا سوم نتایج گوگل

اگر سایت شما در صفحه ۲م یا ۳م از نتایج جستجوی گوگل(SERP) باشد بدون اغراق هیچ تفاوتی با قرارگرفتن در صفحه ۵۸ گوگل ندارد.چرا؟ چون کاربران خیلی بندرت به صفحات دوم یا سوم گوگل مراجعه میکنند. حتی اگر صفحات سایت بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو باشند، ویا حتی محتوای با کیفیت نیز می تواند در صفحه ۲م serp گیر بیفتن).
بنابراین چگونه می توانید آن صفحات را تقویت کنید تا در صفحه اول قرار بگیرند؟
جهت این کار از این تکنیک قدرتمند SEO استفاده کنید: لینک های داخلی را به مسیر صحیح هدایت کنید!

این فرآیند ۳ مرحله ای است:

مرحله شماره ۱:

از کنسول جستجوی Google برای یافتن کلمات کلیدی در صفحه ۲ یا ۳ استفاده کنید.
برای یافتن آنها ، به کنسول جستجوی Google جدید وارد شوید و به بخش عملکرد(Performance) بروید:

سپس Average position را انتخاب کنید. به این ترتیب میانگین رتبه بندی برای هر کلمه کلیدی را خواهید دید.

سپس ، نتایج را بر اساس موقعیت(Position) مرتب کنید:

بعد ، به دنبال کلمات کلیدی با موقعیت متوسط ۱۱-۳۰ باشید.
اگر از کلمات کلیدی در صفحه ۲ یا ۳ کلیک دریافت می کنید، می توانید مطمئن باشید که کلمه کلیدی دارای پتانسیل جستجوی مناسبی است.

به عنوان مثال، صفحه ای از Backlinko در رتبه ۱۲ برای کلمه کلیدی چک لیست سئو(SEO checklist) قرار دارد. اگرچه در صفحه دوم هست، هنوز هم برای آن کلمه کلیدی ۲۴ ماه کلیک و ۲۷۹۲ impressions در ماه دریافت می شود:

مرحله شماره ۲:

صفحات معتبر را در سایت خود مشخص کنید.
به راحتی می توانید صفحات موجود در سایت خود را با بیشترین لینک برای یافتن با استفاده از یک ابزار جستجوگرها به نام Ahref پیدا کنید.

کافیست URL صفحه اصلی خود را در ابزار وارد کرده و روی “جستجو” کلیک کنید:

سپس در نوار کناری سمت چپ روی “Best By Links” کلیک کنید:

این گزینه به شما معتبرترین صفحات سایتتان را نشان می دهد:

مرحله شماره ۳:

سعی کنید درصفحات معتبر لینک های داخلی اضافه کنید. بدین صورت که پیوندهای داخلی را از آن صفحات معتبر به صفحه مربوطه که نیاز به تقویت دارد، ایجاد نمایید.

بدین ترتیب لینک های صفحات دوم و سوم سایت را به راحتی به صفحه اول ارتقا خواهید داد.

لینک مرتبط:

در مقالات آینده راجع به فاکتور های دیگر توضیح داده خواهد شد.

https://morvahost.com/blog/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2019/
https://morvahost.com/blog/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%aa%da%98%db%8c-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b2%db%b0%db%b1%db%b9-%d9%82%d8%b3%d9%85%d8%aa-%d8%af%d9%88%d9%85/
https://morvahost.com/blog/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%aa%da%98%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a6%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%db%b2%db%b0%db%b1%db%b9-%d9%82/
0/5 (0 Reviews)